טרקטורון מעופף – החוויה המנצחת

טרקטורון מעופף הוא דרך מעולה לחוות צניחה מעל הקרקע. אתם יכולים לעשות את זה כהפתעה ליום הולדת, הצעת נישואין או בילוי חברתי. זוהי חוויה שמאירה את האדרנלין שלכם גבוה ומסעיר להרבה זמן. בניגוד למצנחי רחיפה, לא קופצים מראש המצוק, אלא מתעופפים מעל האדמה. גם זה סוג של חוויה ממעוף הציפור-אדם. טרקטורון מעופף הוא מצנח ממונע. יש לו מבנה של עגלה בעלת שלושה או ארבעה גלגלים. הוא מצויד בכנף שהיא בעצם המצנח ובמנוע. המנצח עשוי מניילון ועליו קווי מתיחה. כאשר המנוע פועל, העגלה מתקדמת קדימה, ובכך בעצם דוחפת אוויר לקצה הכנף המתנפחת. לרוב הטרקטורונים המעופפים יש מצנחים מרובעים, ויש היום גם טרקטורונים מעופפים עם טכנולוגיה אליפטית.
טרקטורון מעופף, זו חוויה מרוממת נפש. אתם עפים מעל פני האדמה בכלי טיסה זעיר ובעל יכולות תעופה מדהימות. אין חוויה יותר גדולה מהתחושה שאתם מעופפים באוויר.

טרקטורון מעופף, חווית טיסה מעצימה!

 

לטרקטורון מעופף יש הגה ידני המחובר לגלגל הקדמי. במצנח עצמו שולטים ע"י דוושות שהם גם מוטות ההיגוי של הטרקטורון. לסוג "הנהיגה" הזו יש מגבלה שבולמת נסיעה במהירות גבוהה מדי ולא נחוצה, ולכן אפשר לומר כי טרקטורון מעופף בטוח לשימוש. המצערת נמצאת על מוט ההיגוי בגלגל הקדמי, אבל תלוי בסוג הטרקטורון והיא יכולה להיות גם על גבי השלדה או ליד הנהג. טרקטורון מעופף הוא כלי "תעופה" זעיר כבד למדי, רק המנוע שלו שוקל כמה ק"ג. יש חופות שנמתחות לרוחב של בין 37 ועד 46 מ"ר, בהתאם לסוג הכלי אם הוא חד מושבי או דו מושבי. אבל יש גם מודלים יותר קטנים של טרקטורון מעופף.

טרקטורון מעופף עף כמו ציפור

 

טרקטורון מעופף יכול לטוס במהירות של 42-56 קמ"ש. בדרך כלל הוא שומר על מהירות קבועה ומצערת פתוחה מאפשרת לו לרדת ולעלות. מומלץ לטוס עם טרקטורון מעופף כאשר הרוח רגועה וחלקה. נהוג לבצע את זה בשעות הבוקר המוקדמות או לפנות ערב. לא מומלץ לטוס כאשר תנאי הרוח הם 19-24 קמ"ש וגם לכבד את חוקי המרחב האווירי בטיסות בשטחים חקלאיים. כדי לטוס בטרקטורון מעופף, לא צריך מסלול ארוך, גם קצר יספיק לתת את תחושת המעוף המשחררת. זוהי חוויה מעולם אחר, בה אדם ניתק מן האדמה וממריא ממנה, כאשר הכול בשליטה שלו, גם האוויר, גם החוויה וגם התחושה שלפעמים, עם קצת מאמץ וטרקטורון מעופף אחד אפשר להרגיש ממש כמו ציפור.

קרא גם על: צניחה עם מצנחי רחיפה